Посольство Росії у Великій Британії заявило, що донька екс-розвідника Сергія Скрипаля Юлія може робити заяви журналістам під тиском та нібито утримується у Британії проти своєї волі.

Посольство Росії у Великій Британії заявило, що донька екс-розвідника Сергія Скрипаля Юлія може робити заяви журналістам під тиском та нібито утримується у Британії проти своєї волі.

Про це йдеться у повідомленні посольства.

«На Сполученому Королівстві лежить обов'язок дати нам можливість поспілкуватися з Юлією безпосередньо, щоб переконатися, що вона не утримується проти своєї волі і не робить заяв під тиском. Поки що у нас є всі підстави підозрювати зворотне», — заявили у посольстві.

Крім того в РФ заявили, що заява Юлії, яку вона сказала на камеру журналістам, була написана не нею особисто, а носієм англійської мови.

«Показаний ролик (заява Юлії на камеру журналістам Reuters – ред.) лише підсилює нашу стурбованість щодо умов, в яких вона міститься. Цілком очевидно, Юлія зачитувала заздалегідь написаний текст. Більш того, судячи з цілої низки оборотів, це був переклад з англійської, причому оригінал був складений носієм мови. Опубліковані власноручні листи Юлії двома мовами підтверджують це враження», — заявили у Росії.

23 травня донька російського екс-розвідника Сергія Скрипаля Юлія, яку разом з батьком отруїли у Британії нервово-паралітичною речовиною у січні, дала перше інтерв'ю. Скрипаль заявила, що планує повернутися у Росію «у майбутньому».

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Видання The Times з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області. У Росії цю інформацію заперечують.

5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Поділитись: