Саудівський журналіст і колишній головний редактор газети «Аль-Ватан» Джамаль Хашогджі (праворуч) під час медіа-форуму Arab Media Forum в Дубаї, ОАЕ, 8 травня 2012 року
Фото:

EPA/ALI HAIDER

У Саудівській Аравії завершився суд над обвинуваченими у справі про вбивство журналіста Джамаля Хашогджі. П'ятьох обвинувачених засудили до смертної кари, трьох — до 24 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Bloomberg.

Імена засуджених наразі не називають.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

До цього Сенат США схвалив резолюцію, яка також покладає провину за вбивство Джамаля Хашогджі на наслідного принца. Резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства. У Саудівській Аравії відкинули ці звинувачення.

10 грудня 2018 року Анкара заявила, що генконсул Саудівської Аравії в Стамбулі також є співучасником вбивства саудівського журналіста Джамала Хашогджі, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства.

У вересні 2019 року наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман вперше прокоментував свою можливу причетність до вбивства Хашогджі.

«Це сталося у мене на очах. Я беру на себе усю відповідальність», — сказав він в інтерв’ю Мартіну Сміту, автору документального фільму про кронпринца, який має вийти невдовзі на телеканалі PBS. 

Водночас кронпринц наполягав, що саме вбивство сталося без його відома. Згідно з офіційною позицією Саудівської Аравії, кронпринцу не було відомо про «операцію» із вбивства медійника.

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: