У «Слузі народу» пропонують боротися зі псевдо-ФОПами за допомогою електронних чеків
Обраний депутат від партії «Слуга народу», який обійматиме посаду голови комітету з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що його партія планує боротися зі схемою використання фізичних осіб—підприємців для зменшення податкового зобов’язання великими компаніями, за допомогою електронних чеків.
Про це Гетманцев повідомив в інтерв’ю «Економічній правді».
За його словами, мова йде в першу чергу про підприємства, які використовують псевдо-ФОПи у торгових мережах, зокрема продаючи товари через своїх продавців, які зареєстровані як ФОП, але насправді доходи від таких продажів отримує велика торговельна мережа.
З такими схемами зі зменшення податкових зобов’язань Гетманцев пропонує боротися за допомогою запровадження системи електронного чеку.
«Це система обліку розрахункових операцій без встановлення касових апаратів. Це моя можливість як ФОП безкоштовно скачати програму податкової та своїм смартфоном реєструвати будь-які операції протягом дня, видаючи покупцям електронні чеки», — повідомив Гетманцев.
Зазначимо, що ідею запровадження електронних чеків в Україні вже почали реалізовувати, однак наразі вона ще не запущена остаточно. Електронні чеки почали тестувати у вересні 2018 року.
Раніше у партії «Слуга народу», яка здобула більшість місць у Верховній Раді, анонсували законопроекти, направлені на боротьбу зі зловживанням спрощеною системою оподаткування.
Напередодні голова Державної податкової служби України Сергій Верланов повідомив, що невдовзі в Україні може змінитися система оподаткування для представників ІТ-галузі, які часто використовують систему ФОП для зменшення податкових зобов’язань.
15 лютого на сайті Мінсоцполітики опублікували законопроект, яким пропонується запровадити більш жорстку систему контролю за діяльність ФОПів. Зокрема, у проекті забороняється використовувати ФОПи замість найму працівників. В уряді уточнили, що у разі ухвалення закону, працівникам ІТ-сфери та фрілансерам «нічого не загрожує».
Водночас в ІТ-асоціації України розкритикували ініціативу боротьби з ФОПами та повідомили, що вона несе загрозу розвитку ІТ-сектору.
Наприкінці лютого 2019 року представники уряду провели зустріч з представниками найбільших ІТ-компаній в Україні, під час якої повідомили, що відповідний законопроект Мінсоцполітики «не бачили та не виносили на розгляд Ради». Крім цього, в уряді запропонували не змінювати податкового навантаження на ІТ-компанії в Україні протягом 5-10 років.
- Поділитися: