У суді пояснили розмір застави ексзаступнику секретаря РНБО Гладковському

У Вищому антикорупційному суді пояснили, що розмір застави для колишнього заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олега Гладковського відповідає завданим через його діяльність збиткам.

Про це повідомили в пресслужбі суду.

«Експершого заступника секретаря РНБО триматимуть під вартою із правом внесенням застави у розмірі 10 623 130 гривень. Сума застави відповідає збиткам, які, за попередньою оцінкою, були завдані через діяльність експершого заступника секретаря РНБО», — зазначили в суді.

19 жовтня Вищий антикорупційний суд відправив під арешт на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 10 мільйонів 623 тисячі 130 гривень колишнього заступника секретаря Ради безпеки та оборони України Олега Гладковського. Апеляція на це рішення може бути подана протягом 5 днів.

Адвокат Гладковського заявив, що не погоджується з рішенням і буде його оскаржувати.

Олега Гладковського підозрюють у двох епізодах: зловживанні службовим становищем та недостовірному декларуванні. 

Нагадаємо:

  • 17 жовтня колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони та нинішній президент корпорації «Богдан» Олег Гладковський намагався виїхати з України. Його не випустили й невдовзі затримали в ресторані, куди він поїхав з аеропорту.
  • Водночас у корпорації «Богдан» повідомили, що Гладковський планував летіти на міжнародну виставку автобусної техніки у Брюсселі, а не намагався залишити Україну.
  • Після затримання Гладковський оголосив голодування «на знак протесту проти свавілля правоохоронних органів».
  • У лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
  • За даними журналістів, через 3 основні фірми-прокладки Гладковський з «партнерами» заробили щонайменше 250 мільйонів гривень.
  • 4 березня після масових акцій протесту Порошенко звільнив Гладковського.
  • У липні 2019 року Гладковський знову очолив корпорацію «Богдан», президентом якої він був з моменту її створення у 2005 році й до призначення на держслужбу.