У Таллінні під посольством РФ пікетували на підтримку українських політв'язнів
В естонській столиці, Талліні, 12 липня представники української діаспори пікетували посольство РФ на підтримку Олега Сенцова та інших політв'язнів Кремля.
В естонській столиці, Талліні, 12 липня представники української діаспори пікетували посольство РФ на підтримку Олега Сенцова та інших політв'язнів Кремля.
Учасники акції вимагали відпустити всіх українських політв’язнів у Росії, передає «Укрінформ».
Серед гасел пікету були «Свободу політв’язням», «Free Sentsov», «Руки геть від Донбасу!», «Крим — це Україна», «Рашизм не пройде», «Сов’єт — нєт! Свобода — да!».
Пікет проходив під естонськими та українськими прапорами, з великими плакатами «Stop Putin — Stop War», «Putin is Evil», «Свободу Сенцову! Свободу Сущенку! Свободу українськім політв’язням!».
Раніше повідомлялося, що ркимський політв’язень Емір-Усеїн Куку, який оголосив голодування 26 червня, заявив, що голодуватиме, доки з російських тюрем та виправних колоній не звільнять 70 політв’язнів.
Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила посла США в Україні вплинути на Росію, аби остання дозволила відвідати українських політв’язнів.
Нагадаємо, 28 червня Денісова прибула до Лабитнангі у колонію до режисера, політв’язня Олега Сенцова, але її не впустили.
Водночас російська омбудсмен Тетяна Москалькова зустрілася з Сенцовимі заявила, що стан здоров’я Сенцова, який голодує вже 46 день, задовільний, але «залишаються побоювання».
Денісова написала листа в Адміністрацію президента Росії через недотримання гарантій, які їй надав Путін щодо безперешкодного доступу до політв’язнів.
15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених
21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.
26 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.
27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.
Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю Сенцова нічого не загрожує.
5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з незаконно засудженим українським режисером Олегом Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: