У Великій Британії регулятор наклав штраф на компанію, яка є власником ліцензії на телеканал «НТВ Мир Балтия», за порушення принципу неупередженості в новинному сюжеті про отруєння Скрипалів.

Відповідне рішення оприлюднене на сайті регулятора Ofcom.

Так, компанія Baltic Media Alliance Limited, яка транслює версію російського телеканалу «НТВ» для балтійських країн, має сплатити штраф у 20 тисяч фунтів (майже 640 тисяч гривень — ред.), а також подати в ефір повідомлення про висновки регулятора «в день і у формі, які визначить Ofcom».

Зокрема, мова йде про новинний сюжет за 2 квітня 2018 року, який стосувався отруєння в місті Солсбері російських громадян Сергія і Юлії Скрипалів.

Перш ніж ухвалити рішення про штраф, регулятор 11 лютого 2019 року, встановив, що компанія-власник ліцензії, передаючи в ефір цей сюжет, у якому була широко представлена позиція Росії, не подала достатньо широкого кола інших важливих поглядів та це питання і тим не дотрималася принципу належної неупередженості.

Компанія Baltic Media Alliance Limited зареєстрована у Великій Британії і має виконувати законні вимоги цієї країни до засобів інформації. У Ofcom також нагадали, що згадане порушення стало для цієї компанії вже шостим від листопада 2014 року.

Нагадаємо:

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись: