У Венесуелі сталося третє за місяць масштабне відключення електроенергії. Президент країни Ніколас Мадуро вважає, що причина блекауту — саботаж.

Нове відключення електроенергії сталося ввечері 29 березня за місцевим часом, постраждали столиця країни Каракас та інші великі міста, зокрема Валенсія, Сан-Крістобаль, Маракайбо, Маракай.

Блекаут торкнувся аеропортів, лікарень, у будинках порушена подача води. За даними неурядової організації NetBlocks, що відповідає за кібербезпеку, лише 10% телекомунікаційної інфраструктури Венесуели залишаються з підключенням до інтернету.

Мадуро заявив, що відключення електроенергії сталося через «саботаж антиурядових сил». Проте незалежні спостерігачі вважають, що винен знос електромереж.

Слід додати, що представники Червоного Хреста та Півмісяця повідомили, що приблизно через 15 днів зможуть почати роздавати гуманітарну допомогу населенню.

Нагадаємо, 28 березня у Венесуелі оголосили вихідним через масштабне відключення електроенергії.

Нагадаємо:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: