У Венесуелі затримали віце-спікера парламенту, який підтримував Гуайдо
Спецслужби Венесуели затримали віце—спікера Національної асамблеї Едгара Замбрано. Він підтримував спробу повалення влади, до якої закликав тимчасовий президент країни Хуан Гуайдо.
Про затримання він сам повідомив у Twitter.
«О 6:35 вечора співробітники Боліваріанської служби національної розвідки оточили автомобіль, в якому я перебуваю. Коли ми відмовилися виходити, вони використали кран, щоб насильно доставити нас прямо в Ель-Елікойде (слідчий ізолятор при штаб-квартирі служби. — ред.)», — написав Замбрано.
Гуайдо публічно засудив затримання свого заступника. Він заявив, що режим Мадуро намагається «зруйнувати владу, яка представляє всіх венесуельців».
«Але їм це не вдасться», — додав Гуайдо.
Він закликав міжнародну спільноту звернути увагу на арешти опозиційних політиків.
Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік.
Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.
Гуайдо анонсував початок фінальної стадії операції з повалення режиму президента Мадуро на 1 травня.
Раніше Гуайдо повідомив про смерть двох демонстрантівунаслідок протестів у Венесуелі.
Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:
- У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
- 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
- Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
- У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
- Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.
- Поділитися: