УКРАЇНА

У Вірменії одна з партій вийшла з правлячої коаліції

25 квітня, 2018 18:31
УКРАЇНА/У Вірменії одна з партій вийшла з правлячої коаліції
Зберегти
Вигляд
Партія «Вірменська революційна федерація «Дашнакцутюн» (АРФД) оголосила про вихід з правлячої коаліції.

Партія «Вірменська революційна федерація «Дашнакцутюн» (АРФД) оголосила про вихід з правлячої коаліції. АРФД мала угоду про коаліційне партнерство з правлячою Республіканською партією.

Про це повідомляє «Радіо Азатутюн».

«У Вірменії склалася ситуація, яка вже протягом кількох днів тримає в напрузі всю громаду. Однак так не може тривати довго. Можуть виникнути серйозні виклики. Ми переконані, що ситуація, яка склалася, повинна вирішитися виключно в рамках конституційності і законів. Беручи до уваги нинішню ситуацію, ми заявляємо про припинення нашої участі в політичній коаліції», — заявили члени АРФД.

Члени федерації вважають, що вірменські Національні збори мають обрати нового прем’єра, який користується довірою суспільства. На думку АРФД, програма нового прем’єра повинна переслідувати такі цілі:

  1. розрядити внутрішньополітичну напруженість,
  2. подолати політичну кризу,
  3. гарантувати вирішення накопичених проблем, визначаючи чіткі пріоритети,
  4. підготувати і провести позачергові парламентські вибори в дотриманням повноцінних демократичних умов

Раніше повідомлялося, що лідер партії «Громадянський договір», який очолив протестний рух у  Вірменії, Нікол Пашинян закликав  продовжити акції протестів, щоб «завершити мирну оксамитову революцію».

23 квітня після 10 днів протестів екс-президент Вірменії, прем'єр-міністр Серж Саргсян заявив про відставку. Того ж дня президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах.

Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом  відпустили.     

Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Пов`язані новини