Світ

У Вірменії сформували новий уряд

12 травня, 2018 22:34
Світ/У Вірменії сформували новий уряд
Зберегти
Вигляд
Президент Вірменії Армен Саркісян підписав укази про призначення нового уряду у складі 13 міністрів та віце-прем’єр-міністра.

Президент Вірменії Армен Саркісян підписав укази про призначення нового уряду у складі 13 міністрів та віце-прем’єр-міністра.

Про це повідомляє «Кавказкий узел». 

Зазначають, що усі призначення ухвалені за пропозицією нового прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна.

Раніше Пашинян ініціював відставку глав силових відомств Вірменії.

Нагадаємо, 8 травня Нікола Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії.

1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра.

Тоді за кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Більше про:
# Вірменія
# уряд
Пов`язані новини