У вірменській столиці Єревані люди вимагають відставки мера міста Тарона Маркаряна через вирубку дерев у парку 2800-річчя Єревана.

У вірменській столиці Єревані люди вимагають відставки мера міста Тарона Маркаряна через вирубку дерев у парку 2800-річчя Єревана.

Про це повідомляє «Новости-Армения».

Повідомляється, що близько півсотні протестувальників увійшли до столичної мерії. Їхнє вторгнення вважають незаконним, адже на вході вони не пред’явили паспортів і не отримали пропусків. 

Причиною акції стала вирубка дерев під час реконструкції центрального парку 2800-річчя Єревана.

За даними виданнями активісти зруйнували огорожі навколо парку, після того, як в соцмережах поширились фотографії з місця вирубки.

За словами начальника екологічного управління мерії Єравана Авета Мартиросяна на території реконструйованого парку вирубали в основному верби, вік яких перевищив 50 років, що є неприпустимим для даного виду дерев, розташованих в міському середовищі.

Як повідомив віце-мер Єравана Давид Оганян питання відставки мера Єревана Тарона Маркаряна не стоїть на порядку денному.

Раніше, у вірменському місті Гюмрі протестувальники заблокували мерію і вимагали відставки мера Самвела Баласаняна через його партнерство з провладною Республіканською партією.

Нагадаємо, 8 травня Нікола Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії.

1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра.

За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: