Президент України Володимир Зеленський зустрівся зі звільненими українськими військовими моряками
Фото:

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський 12 вересня зустрівся зі звільненими українськими військовими моряками, яких утримували в Росії.

Як повідомили у прес-службі Офісу президента, наразі «вже вирішене питання з виділенням житла звільненим морякам в Одесі».

Раніше повідомлялось, що держава обіцяє купити квартири чотирьом кримським політв’язням, які після обміну повернулися в Україну — йдеться про Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Артура Панова.

Крім того, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляла, що Сенцову і Кольченку «організували» тимчасове житло. У коментарі hromadske вона уточнила, що в ситуації з Кольченком йдеться про кімнату у гуртожитку, де вже 2 роки мешкає його родина.

7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: