УКРАЇНА

Україна має шукати альтернативних постачальників газу — Болтон

24 серпня, 2018 15:31
УКРАЇНА/Україна має шукати альтернативних постачальників газу — Болтон
Зберегти
Вигляд
Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон висловив своє занепокоєння будівництвом Росією газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Україні необхідно шукати альтернативних постачальників газу.

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон висловив своє занепокоєння будівництвом Росією газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Україні необхідно шукати альтернативних постачальників газу.

Про це Болтон повідомив під час прес-конференції у Києві, 24 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми з прем’єр-міністром України провели дуже цікаву дискусію щодо питань енергоресурсів та ролі України у їхньому транзиті, а також щодо того, що ми можемо зробити у майбутньому», — сказав Болтон.

Болтон зазначив, що питання пошуку альтернативних джерел постачання газу має розглядати уряд.

«Чому ви, Європа, добровільно ще більше прив'язуєте себе до російського енргопостачання. Альтернативний варіант як для України, так і для інших європейських країн — пошук інших джерел та ресурсів природного газу», — Додав Болтон.

Напередодні канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європа не може відмовитись від енергетичного співробітництва з Росією.

Нагадаємо, що 25 липня у Німеччині розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Єдиною країною, яка ще не надала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» є Данія.

Нагадаємо, 19 серпня президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель заявив, що «Північний потік-2» — це виключно економічний проект.

16 липня Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

Меркель у відповідь підкреслила, що Німеччина формує свою політику самостійно та без впливу Росії.

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Пов`язані новини