УКРАЇНА

Український політик придбав квитки на інавгурацію Трампа за $50 тисяч — свідчення партнера Манафорта

1 вересня, 2018 14:47
УКРАЇНА/Український політик придбав квитки на інавгурацію Трампа за $50 тисяч — свідчення партнера Манафорта
Зберегти
Вигляд
Це перше підтвердження того, що незаконно переведені гроші від іноземця були спрямовані на фінансування інавгурації президента

Американський політичний консультант, колишній партнер політтехнолога Пола Манафорта Семюель Паттен визнав на суді, що через підставну особу придбав квитки на інавгурацію Дональда Трампа для українського політика, ім’я якого не називається. Це перше підтвердження того, що незаконно переведені гроші від іноземця були спрямовані на фінансування інавгурації президента.

Про це повідомляє The Washington Post.

Квитки на інавгурацію Трампа у січні 2017 року для українського громадянина придбали через підставного американця, тому що Інавгураційний комітет не приймає гроші від іноземців, однак дозволяє їм відвідувати церемонію у разі, якщо вони самі за це не платили.

Як додає «Голос Америки», відповідно до заяви обвинувачення, Паттен намагався приховати джерело платежу у 50 тисяч доларів за 4 квитки на президентську інавгурацію. Паттену гроші за придбання квитків відшкодували на кіпрський рахунок.

На суді 47-річний Паттен зізнався, що не зареєструвався як іноземний лобіст, поки працював на просування інтересів української політичної партії «Опозиційний блок». Він сказав, що йому допомагала людина, яка пов’язана з ФСБ та політтехнологом Полом Манафортом.

Як додає Washington Post, тут може йтися про українця Костянтина Килимника, який фігурує у звинуваченням проти Пола Манафорта у справі про зв’язки Манафорта з Росією.

У справі, в якій свідчив Семюель Паттен, фігурує особа «іноземець 2», який може бути Сергієм Льовочкіним — депутатом від «Опозиційного блоку». Раніше журналіст «Голосу Америки» Руслан Петричка в ефірі Громадського заявив, що Манафорт отримував гроші з кіпрських рахунків Ахметова, Льовочкіна та Колеснікова.

Увечері 21 серпня суд присяжних в американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винен: Що потрібно знати про суд над Полом Манафортом

Під час судового засідання захист  Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Пола Манафорта звинувачували за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Більше про:
# Пол Манафорт
Пов`язані новини