УКРАЇНА

Манафорт отримував гроші з кіпрських рахунків Ахметова, Льовочкіна та Колеснікова — журналіст

16 серпня, 2018 00:37
УКРАЇНА/Манафорт отримував гроші з кіпрських рахунків Ахметова, Льовочкіна та Колеснікова — журналіст
Зберегти
Вигляд
Екс-глава передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та колишній радник Віктора Януковича Пол Манафорт отримував гроші за консультативні послуги з кіпрських рахунків мільярдера Ріната Ахметова, а також народних депутатів від «Опозиційного блоку» Сергія Льовочкіна та Бориса Колєснікова.

Екс-глава передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та колишній радник Віктора Януковича Пол Манафорт отримував гроші за консультативні послуги з кіпрських рахунків мільярдера Ріната Ахметова, а також народних депутатів від «Опозиційного блоку» Сергія Льовочкіна та Бориса Колєснікова.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив журналіст «Голосу Америки» Руслан Петричка, який безпосередньо був на засіданні суду у справі Манафорта.

«Вони (прокурори — ред.) пояснювали присяжним, звідки в Манафорта такі великі статки, а саме вони доводили, що Пол Манафорт отримував ці гроші безпосередньо за консультативні послуги в Україні від команди Віктора Януковича, пізніше від «Опозиційного блоку», — розповів журналіст.

За словами Петрички, прокурори заявили, що гроші приходили з Києва на кіпрські рахунки Ахметова, Колєснікова та Льовочкіна, а вже з їхніх рахунків переводилися на кіпрські рахунки Манафорта.

Журналіст також розповів, що в 2014 році Манафорт востаннє отримав гроші з України і після цього почав відчувати фінансові труднощі. Через це він брав кредити, обманюючи банківські установи щодо власних доходів.

Крім того, Петричка зазначив, що в суді не говорили про ймовірну участь Манафорта у справі про втручання Росії у вибори в США.

«Єдине, що в контексті Росії в цій справі може бути, якщо Пол Манафорт, він ще має таку можливість  — підійти до прокуратури і запропонувати їм угоду. Вони (Манафорт і його захист — ред.) можуть запропонувати свідчити у справі про втручання Росії, якщо Пол Манафорт має якусь інформацію. Він може свідчити під присягою про втручання Росії, якщо прокуратура зменшить свої обвинувачення або зніме частину обвинувачень», — пояснив він.

Нагадаємо, під час судового засідання, захист Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

15 серпня присяжні відправляться в дорадчу кімнату для винесення вироку. Рішення повинно бути одностайним.

Інша справа щодо Манафота буде розглядатись у суді Вашингтона у вересні 2018 року.

Раніше повідомлялось, що сторона обвинувачення завершила допит свідків у справі Манафорта. Відтак, упродовж 10 днів 27 свідків дали свідчення щодо ймовірних злочинів Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Пола Манафорта звинувачують за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.

Манафорта звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Раніше колишній партнер екс-голови передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта — Рік Гейтс — заявив, що Манафорт допомагав Петру Порошенкові під час президентської кампанії 2014 року. Про це Гейтс заявив на судовому засідання у справі Манафорта.

В Адміністрації президента підтвердили, що команда Порошенка зустрічалася із Манафортом у 2014 році.

Гейтс також зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації. Також раніше бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.

Більше про:
# Пол Манафорт
Пов`язані новини