Юристи Міністерства фінансів України готові представляти інтереси держави під час розгляду апеляції Росії на рішення суду попередньої інстанції щодо боргу України за єврооблігаціями на 3 мільярди доларів, викупленими наприкінці 2013 року.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

«Юридична команда Мінфіну в повній готовності до представлення інтересів України в Лондоні, де дуже скоро сьогодні розпочнуться слухання у Верховному суді», — повідомила Маркарова.

Зазначимо, що 9 грудня у Верховному суді Британії розпочалося слухання Апеляції за позовом Росії на рішення попереднього суду, яким справу про «борг Януковича» відправили на повторне слухання.

Рішення суду у цій справі очікується 12 грудня.

14 вересня Апеляційний суд Англії підтримав позицію України у справі проти Росії щодо повернення так званого «боргу Януковича» у розмірі 3 мільярди доларів. Зокрема, суд взяв до уваги політичну складову російської позики. Це рішення Росія оскаржила в апеляційній інстанції.

Зазначимо, що суд першої інстанції ухвалив рішення, що політична складова надання Україні коштів не може впливати на рішення України не виплачувати борг Росії, тобто зобов’язав Україну погасити 3 мільярди доларів та виплатити відсотки за позикою.

Нагадаємо, що 20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму $3 млрд, борг який і став згодом відомим як «борг Януковича».

26 січня 2018 року Апеляційний суд Англії за підсумками п'ятиденного розгляду апеляції України щодо рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд відклав винесення остаточного рішення.

Також повідомлялось, що перемови про отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013 році вів син Януковича.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile