Війна

Україна максимально зміцнила лінію оборони під час воєнного стану — Порошенко

Війна/Україна максимально зміцнила лінію оборони під час воєнного стану — Порошенко
Зберегти
Вигляд
За три тижні дії воєнного стану, оголошеного в 10 областях України, лінія оборони максимально укріплена, а військовослужбовці готові в будь-який момент дати адекватну відповідь на провокації агресора, заявив президент України Петро Порошенко.

«Заявляю, що зараз, у результаті тих дій, які були застосовані, наша лінія оборони укріплена максимально, а українські воїни готові в будь-який момент дати адекватну відповідь на провокаційні дії агресора», — сказав Порошенко під час зустрічі з військовослужбовцями в зоні проведення Операції об'єднаних сил (ООС) 20 грудня в Донецькій області.

Зокрема, за його словами, посилили протиповітряна оборона і підвищили інтенсивність підготовки органів управління і військ, особливо на території 10 областей, які межують з Росією.

Порошенко звернувся до бійців і закликав «в разі загострення — без зволікань виконати необхідні бойові задачі».

Він також зазначив, що військовий стан було введено як превентивний захід для того, щоб «агресор заплатив набагато більшу ціну, якщо прийме надзвичайно безвідповідальне рішення про продовження агресії проти нашої держави».

За словами Порошенка, дані космічної розвідки демонструють розміщення російських танків на відстані 18 км від українського кордону.

«Так ми бачимо, що тільки на одному з напрямків чисельність танків з середини вересня збільшилася майже втричі — з 92 до 250 машин», — підкреслив він.

Раніше Порошенко заявив, що воєнний стан не буде продовжено, якщо не буде вторгнення РФ.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Прес-конференція президента Порошенка: головне

26 листопада 2018-го Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан запровадили на місяць, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

Причиною для воєнного стану стало те, що при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини