Україна збільшила транзит нафти до Європи на 16,1% за місяць
Обсяги транзиту нафти через магістральні нафтопроводи України у липні 2019 року зросли на 16,1% проти попереднього місяця.
Про це повідомляє прес-служба Укртранснафти.
Водночас там зазначають, що попри зростання обсягів транзиту нафти порівняно з червнем 2019 року, обсяги транзиту скоротилися майже на 17% порівняно з липнем 2018 року.
«У липні Укртранснафта забезпечила безперебійний транзит нафти впродовж усього місяця та виконала місячний план з транспортування нафти», — повідомили у прес-службі компанії.
Там зазначають, що падіння обсягів транзиту нафти, яке спостерігається весною та влітку 2019 року, пов'язане з потраплянням до трубопроводу «Дружба» російської нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних речовин. Це призвело до зупинки транзиту російської нафти до ЄС.
Наразі Укртранснафта отримала від Росії компенсацію у розмірі 2,9 мільйона євро за недоотриманий прибуток від транзиту нафти через зупинку трубопроводу. На початку серпня розмір цієї компенсації складав 2,3 мільйона євро.
Нагадаємо:
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.
- Збитки від отримання неякісної нафти з Росії у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
- Російське Міненерго повідомило, що очікує на швидке та конструктивне розв'язання ситуації з постачанням неякісної нафти. Згодом у Росії повідомили, що хтось навмисне забруднив нафту.
- 30 квітня Білорусь повністю припинила постачання нафти трубопроводом «Дружба» через наявність у ньому забрудненої нафти.
- 2 травня у Білорусі повідомили, що почали отримувати незабруднену нафту з Росії. 6 травня Укртранснафта повідомила, що незабруднена російська нафта дійшла до України і що наразі Україна готова відновити її транзит до ЄС.
- У слідчому комітеті РФ повідомили, що причиною забруднення російської нафти стало те, що постачальники хотіли приховати розкрадання на суму 15 тисяч доларів. У цій справі затримали перших чотирьох людей.
- 15 травня Укртранснафта повідомила про часткове відновлення транзиту нафти до Європи.
- Збитки від потрапляння забрудненої нафти до «Дружби» у Росії оцінили до 100 мільйонів доларів. Водночас компенсовувати їх планують лише тим, хто доведе, що зазнав збитків.
- 21 травня в Україні повідомили, що частково відновили транзит нафти до Угорщини, а 29 травня Угорщина відновила транзит нафти своєю територією.
- У російській «Транснефти» підрахували, що для повного очищення «Дружби» від забрудненої нафти необхідно щонайменше 8 місяців.
- 24 травня стало відомо, що за приблизними підрахунками загальна сума збитків, завданих забрудненням російської нафти, може сягнути 1 мільярда доларів.
- Поділитися: