Війна / Крим

Україна звернулась до Радбезу ООН через напад російських прикордонників на українські судна

Володимир Єльченко
Війна/Крим/Україна звернулась до Радбезу ООН через напад російських прикордонників на українські судна
Зберегти
Вигляд
Україна звернулася до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй через напад російських прикордонних суден на українські кораблі біля Керченської протоки.

Про це повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

«За дорученням президента Порошенка негайно звертаємося до Ради Безпеки ООН. Зухвалу поведінку агресора можна зупинити лише спільними скоординованими зусиллями!», — написав він.

Нагадаємо, російські прикордонні судна відкрили вогонь по українським кораблям, які виходили з Керченської протоки, одна людина дістала поранення.

Раніше у ВМС заявили, що українські судна почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово йшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Росія не пускає українські військові катери в Азовське море: детально про провокацію у Керченській протоці

23 вересня 2018 року два кораблі ВМС України — пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» — пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську. Тоді російські кораблі почали супроводжувати українські судна, які увійшли до так званої «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність в Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

Пов`язані новини