Єврооблігації України 22 травня подешевшали на 0,1-1%, а відсоткові ставки за ними (за якими держава має обслуговувати борг) зросли на 0,1-0,15% після новин про проблеми з місією Міжнародного валютного фонду та перші призначення Володимира Зеленського.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерела на ринку.

Так, відсотки за єврооблігаціями, які держава має погасити у 2026-2027 роках наблизились до 9% річних.

Учасники ринку повідомляють, що причинами негативної реакції українських єврооблігацій стали новини про дострокове припинення роботи місії Міжнародного валютного фонду, яка має пробути в Україні до 31 травня. Так, 22 травня низка ЗМІ, а також міністр Кабінету міністрів України повідомляли, що представники місії МВФ поїхали з України через розпуск Верховної Ради та відставку прем’єр-міністра. У МВФ цю новину спростували.

Також причинами зростання відсотків за державним боргом України могли стати перші призначення президента України Володимира Зеленського.

«Чим більше буде серед призначень людей з «орбіти Коломойського», тим більше це буде приводити до здорожчання наших позик, тим складніше буде для корпорацій та для уряду залучати гроші як в Україні, так і за кордоном», — повідомив голова інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала.

Нагадаємо, що 22 травня у Мінфіні України повідомили про позитивну реакцію внутрішнього ринку на інавгурацію Володимира Зеленського та про суттєве падіння відсоткових ставок за державним боргом.

21 травня в Україну прибула місія МВФ. Представники фонду провели зустріч з міністеркою фінансів та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. До 31 травня місія МВФ зустрінеться з Володимиром Зеленським.

Місія перебуватиме тут 2 тижні та має ухвалити рішення про виділення траншу МВФ на 1,3 мільярда доларів або розпочати процес перегляду чинної програми.

Раніше американський банк JP Morgan, прогнозував, що до кінця 2019 року Україні не вдасться отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в межах кредитної програми stand-by.

Очільниця МВФ висловила стурбованість судовими справами навколо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, в Нацбанку запропонували розпочати переговори з МВФ щодо нової програми восени 2019 року.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: