УКРАЇНА

Умови створення Антикорупційного суду частково узгоджені з МВФ та Венеціанською комісією — голова Ради

22 травня, 2018 01:28
УКРАЇНА/Умови створення Антикорупційного суду частково узгоджені з МВФ та Венеціанською комісією — голова Ради
Зберегти
Вигляд
Україна узгодила з представниками Міжнародного валютного фонду і Венеціанською комісією частину позицій стосовно створення Антикорупційного суду.

Україна узгодила з представниками Міжнародного валютного фонду і Венеціанською комісією частину позицій стосовно остаточного тексту законопроекту про створення Антикорупційного суду.

Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій в ефірі ICTV.

«По частині позицій ми погодили, по частині тривають консультації ... Увечері ми проводили нараду, до нас приєдналися представники МВФ…Ми з ними мали годинну розмову по скайпу, де ми теж проговорили деталі. Визначили конкретні напрямки. Ми домовилися, що ми таким же чином продовжуємо переговори завтра по тій фактично останній позиції, яка залишилась неузгодженою: один раунд до обіду, один раунд після обіду», — сказав Парубій.

За його словами, після узгодження позиції з представниками МВФ, рішення ухвалить парламентський комітет.

«Ми не погодили питання повноважень громадської ради міжнародних експертів. Венеціанська комісія визначає, що її рішення має бути вирішальним. Ми шукаємо формулу, в якому форматі може звучати ця компромісна позиція», — додав голова Ради.

21 травня комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив проект закону про Антикорупційний суд до другого читання. 

Нагадаємо МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Раніше, Андрій Парубій повідомив, що планує ухвалити закон про Антикорупційний суд до 24 квітня.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

Напротивагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

 

Пов`язані новини