Керівник справами Української православної церкви Московського патріархату митрополит Антоній заявив, що голови Української православної церкви Київського патріархату Фіралет та Української автокефальної православної церкви Макарій не можуть брати участь у виборах глави нової Православної церкви в Україні.

Антоній стверджує, що є відповний лист від Вселенського патріархату до УПЦ КП і УАПЦ.

«Є цікава інформація з кількох джерел про те, що є лист із Фанара (район у Константинополі, де розташована резиденція Вселенського патріарха — ред.), направлений і в так званий Київський патріархат і в Автокефальну церкву, згідно з яким у виборах не можуть брати участь ані Філарет, ані Макарій», — розповів Антоній.

Також він висловив сумнів щодо того, чи відбудеться взагалі об’єднавчий собор, необхідний для надання томосу української церкви.

«Чи відбудеться це зібрання так званих ієрархів Київського патріархату та Київської автокефальної церкви, сказати важко. Таких спроб вже було кілька в нашій недавній історії, але ніякого результату ми не маємо», — зазначив він.

Водночас митрополит додав, що «можливо, для реалізації конкретних вказівок вони змушені будуть зібратися».

Крім того, Антоній назвав «фейковим» список з 10 ієрархів УПЦ МП, які заявили про свою участь в об’єднавчому соборі. За його словами, про участь «більш-менш заявили лише двоє людей».

Раніше повідомлялося, що нова єдина українська автокефальна церква після отримання томосу буде називатися Православна церква в Україні.

Архієрей Константинопольської церкви Тельміський Іов (Геча) також розповів, що кожен президент, окрім Януковича, приїжджав у Константинополь і просив автокефалію.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: