Політика

УПЦ МП про обшуки: Будемо оскаржувати дії правоохорців і звертатися до світової спільноти

УПЦ МП
Політика/УПЦ МП про обшуки: Будемо оскаржувати дії правоохорців і звертатися до світової спільноти
Зберегти
Вигляд
Українська православна церква Московського патріархату заявила про наміри звертатися до світової спільноти щодо обшуків, які у єпархіальних управліннях, храмах та помешканнях священнослужителів церкви провели працівники Служби безпеки України.

«Ми уважно слідкуємо за ситуацією, дії правоохоронних органів будемо оскаржувати та звертатимемося до міжнародної спільноти», — сказав голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.

Він зазначив, що обшуки почалися після 13 листопада — засідання Синоду УПЦ МП, на якому церква вирішила не брати участі у створенні єдиної помісної Української православної церкви.

«Ми є свідками того, що вперше за часів незалежності України відбувається масовий виклик на допит священнослужителів та проводяться обшуки у єпархіальних управліннях, храмах та помешканнях священиків УПЦ», — сказав протоієрей.

На його думку, правоохоронці діють упереджено та не помічають риторики чиновників, яка «розпалює релігійну ворожнечу».

«Вони шукають релігійну ворожнечу там, де її немає. У той же час воліють не помічати очевидних фактів розпалювання релігійної ворожнечі, які лунають з вуст посадових осіб держави, можновладців та ЗМІ у бік Української Православної Церкви», — сказав Бахов.

Він припускає, що правоохоронці хочуть змусити єпископат УПЦ МП до участі в об'єднавчому соборі.

3 грудня співробітники поліції та Служби безпеки прийшли з обшуками у декілька єпархій Української православної церкви Московського патріархату на Житомирщині та в Києві.

Нагадаємо, 1 грудня в управліннях Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП заявили про масові виклики священиків на допит.

30 листопада співробітники СБУ прийшли з обшуками до предстоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла. Проте в УПЦ МП заявили, що обшуки провели у «підсобному приміщеннілаври».

Митрополит Павло розповів, що спецслужби в одному з його інтерв’ю «побачили образу стосовно когось».

29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна


Пов`язані новини