Кабінет міністрів України звільнив Сергія Марченка та Юрія Буцу з посад заступників міністра фінансів України та назначив нових людей на ці посади.

Кабінет міністрів України звільнив Сергія Марченка та Юрія Буцу з посад заступників міністра фінансів України та назначив нових людей на ці посади.

Відповідне рішення схвалили під час закритої частини засідання уряду 26 липня, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, новими заступниками міністра фінансів стали Сергій Верланов та Юрій Джигир.

За даними «Інтерфакс-Україна», нові заступники Мінфіну є представниками бізнесу. Зокрема, Джигірь є кінцевим власником ТОВ «Фіско Інформ», а Верланов — головним юристом юридичної фірми «Саєнко Харенко». У минулому році вони задекларували по 2 мільйони гривень.

Як зазначалось, Сергій Марченко та Юрій Буца були членами команди Олександра Данилюка у міністерстві фінансів. Напередодні стало відомо, що вони подали заяви про відставку.

Раніше виконувачка обов'язки міністра фінансів України Оксана Маркарова заявляла, що заступники колишнього міністра Данилюка продовжують працювати у відомстві. Цим самим вона заперечила слова самого Данилюка про те, що всі заступники, які прийшли працювати до Мінфіну разом з ним, подали у відставку.

Верховна Рада України 7 червня звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 депутати. Виконувати обов’язки міністра фінансів буде Оксана Маркарова.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. 

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Після новин про відставку Данилюка українські євробонди впали у ціні, а позичковий відсоток за ними зріс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: