Економіка / Гроші

Уряд погодив меморандум про співпрацю з МВФ

Інтерфакс-Україна
Економіка/Гроші/Уряд погодив меморандум про співпрацю з МВФ
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України схвалив проект меморандуму про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом в рамках нової 14-місячної програми stand-by. Тепер цю програму має затвердити Рада МВФ.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 5 грудня.

Водночас, під час ухвалення відповідної постанови, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив доопрацювати постанову у триденний термін.

Раніше повідомлялося, що рішення про затвердження нової кредитної програми з МВФ мають ухвалити на Раді директорів фонду після 10 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Нагадаємо, ухвалення бюджету на 2019 рік є ключовою вимогою МВФ для затвердження нової програми stand-by для України та виділення першого траншу, розмір якого складатиме близько 2 мільярдів доларів.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Пов`язані новини