Міністерство фінансів України запозичило 318,8 мільярда гривень за перші 8 місяців 2019 року.

Такі дані розмістили на сайті відомства.

Запозичення здійснювалися переважно шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики.

При цьому платежі за державним боргом склали 262,7 мільярда гривень. Таким чином, уряд позичив нових боргів на 56, мільярда гривень більше, ніж погасив старих.

«Міністерство фінансів продовжило знижувати вартість запозичень по всім інструментам на внутрішньому ринку», — зазначають у Мінфіні.

Необхідність щодо запозичень коштів виникла через те, що держава не виконала план з доходів бюджету, передбачений у законі про держбюджет на 2019 рік.

Нагадаємо, що напередодні у Мінфіні провели аукціон з продажу ОВДП, за підсумками якого залучили до бюджету 16,5 мільярда гривень.                     

Зазначимо, що на зниження ставок за державним боргом вплинули одразу дві події: зменшення облікової ставки до 16,5% річних та підвищення кредитного рейтингу України агенцією Fitch.

Дане розміщення уряду є найбільш успішним від початку вересня. На першому у вересні аукціоні з продажу ОВДП Мінфіну вдалося залучити 1,9 мільярда гривень, а під час попереднього аукціону з продажу облігацій Мінфін залучив до бюджету 1,77 мільярда гривень.

Водночас протягом останніх тижнів Мінфін продовжує зменшувати обсяги випуску облігацій, запроваджуючи обмеження на продаж короткострокових облігацій. Так, на початку серпня Мінфін продав облігацій на 2,66 мільярда гривень, хоча у липні під час аукціону залучив 17,2 мільярда гривень.

Зазначимо, що 17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Раніше повідомлялося, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: