Кабінет міністрів планує відновити посаду головного державного санітарного лікаря — до цього часу його обов'язки буде виконувати заступник міністра охорони здоров'я.

Про це в етері програми «Свобода слова» на ICTV розповів заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

«Стосовно того, хто має ухвалювати рішення і які рішення, коли міністр перебуває в обсервації, хочу сказати, що у свій час, коли є загроза виникнення епідемії, більшість питань лягає, все ж таки, на головного державного санітарного лікаря в країні. Ця посада була у свій час ліквідована», — зазначив він.

Водночас заступник міністра охорони здоров'я уточнив, що незабаром уряд планує відновити цю посаду.

«Найближчим часом буде покладено функції головного державного санітарного лікаря на заступника міністра. І я думаю, що система буде працювати чітко і якісно», — додав Ляшко.

Нагадаємо, 20 лютого міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька відправилася до медцентру в селищі Нові Санжари на Полтавщині, аби разом з евакуйованими з Уханя пробути 14 днів в обсервації.

За останніми даними, загальна кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 79 360. Більшість випадків інфікування, 77 150, зафіксували на материковому Китаї. Також відомо, що майже 25 тисяч людей одужали після інфікування коронавірусом, 2,6 тисячі — померли.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали, правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: