Міністерство фінансів України доопрацювало законопроект про державний бюджет на 2019 рік до другого читання, збільшивши обсяг доходів та, відповідно, видатків на 17,8 мільярда гривень.

Зокрема, до другого читання передбачено збільшення надходжень від Національного банку України на 2 мільярди гривень, надходження від податку на прибуток на майже 3 мільярди гривень, від розмитнення авто на 1 мільярд гривень.

Крім цього, уточнено надходження бюджету через ухвалення Радою низки законопроектів.

Збільшені видатки планують витратити на потреби Міністерства оборони (на 2,2 мільярда гривень), соціальний захист (враховано надходження від розмитнення авто на єврономерах). Також Мінфін переглянув видатки на охорону здоров’я, освіту та розвиток дорожньої інфраструктури.

«Ми повинні забезпечити фіскальну стійкість з огляду на 417 млрд грн запланованих на 2019 рік виплат з обслуговування та погашення державних запозичень. При цьому головний фінансовий закон країни має відповідати запитам українців на соціальний захист, безпеку та оборону, а також враховувати впровадження важливих системних реформ. Проект бюджету збалансовує ці очікування», — повідомила виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова.

Нагадаємо, що раніше Порошенко заявляв, що не підпише закон про бюджет на 2019 рік, якщо там не врахують його вимог. Зокрема він вимагав збільшити видатки на сільську освіту, оборону та будівництво аеропорту у Дніпрі.

Зазначимо, що закон України про державний бюджет розглядається Верховною Радою у трьох читаннях. Між першим та другим читаннями депутати можуть вносити до нього правки, водночас після ухвалення закону у другому читанні депутати не можуть вносити до нього правок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Нагадаємо, що 18 жовтня парламент у першому читанні схвалив закон, що запроваджує середньострокове бюджетне планування (на 3 роки).

Також 8 листопада парламент підтримав у першому читанні зміни до Податкового кодексу що підвищують ставки деяких податків та запроваджують жорсткіші правила щодо безмитного ввезення посилок в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Посилки з-за кордону подорожчають: ми порахували, у скільки обійдеться пальто з Америки

18 жовтня парламент схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Поділитись: