В МЗС Росії заявили про «оптимізацію» штатів закордонних установ в Україні
Російська влада вирішила оптимізувати штати своїх закордонних установ в Україні. У Міністерстві закордонних справ Росії кажуть, що нібито бояться провокацій в Україні.
Про це 12 лютого заявила офіційна представниця відомства Марія Захарова, цитує пресслужба відомства.
«Побоюючись можливих провокацій київського режиму чи третіх країн, ми справді ухвалили рішення щодо певної оптимізації штатів російських закордонних установ в Україні. Звертаємо увагу на те, що наші посольство та консульства продовжать виконувати свої основні функції», — повідомила Захарова.
Вона зазначила, що чутки про нібито здійснену «евакуацію» російських дипломатів з'явилися у низці західних видань, зокрема, у The New York Times.
За словами представниці МЗС Росії, це було майже місяць тому, під час православних різдвяних канікул: нібито кілька дітей російських дипломатів в Україні поїхали навідати своїх бабусь і дідусів.
«Як ми тепер розуміємо, метою цих "вкидів" було створення інформаційного прикриття для початку евакуації США, Великою Британією, Австралією, Канадою та іншими країнами дипломатів та їхніх сімей зі своїх посольств в Україні. Вчора [11 лютого] про евакуацію оголосив Ізраїль», — каже Захарова.
І додала, що, «з огляду на значний вплив, який Вашингтон і Лондон чинять на Київ», в Росії роблять висновок, що їхні американські та британські колеги, «мабуть, знають про якусь підготовку в Україні силових акцій».
А як щодо інших дипломатів?
Деякі країни також радять виїхати своїм дипломатам. Так, Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США й наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства в Києві.
Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголосили Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. Натомість президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.
Водночас посли Європейського Союзу та Великої Британії в Україні — Матті Маасікас і Мелінда Сіммонс — повідомили, що залишаються в Києві.
Можливий напад з боку РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.
Водночас українська влада постійно переконує, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС просять зберігати спокій, консолідуватися всередині країни й уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.
- Поділитися: