Станом на 15:00 18 березня 21 тисяча українців звернулися до дипломатичних установ України з проханням повернутися додому. Загалом до України планують повернутися близько 38 тисяч громадян.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає пресслужба МЗС.

«Ця цифра змінюється щохвилини. Хтось уже повернувся в Україну, а хтось щойно повідомив про свою потребу повернутись. А декотрі, певно, ще не повідомили. Загалом кількість громадян, які планують повернутись в Україну, складає близько 38 тисяч», — сказав міністр.

Він зазначив, що 17 березня до України повернулися понад 27 600 українців.

«Наші колеги в закордонних дипломатичних установах України (працюють — ред.) з усіма компетентними органами іноземних держав для забезпечення повернення наших громадян туроператорами, чартерними рейсами, залізницею, отримання дозволу іноземних держав на перетин кордону, комунікації з громадянами, в тому числі за допомогою системи ДРУГ, надання дозволів окремим іноземним авіаперевізникам», — йдеться в повідомленні.

Кулеба додав, що наразі заплановано 57 рейсів, зокрема і від туроператорів, які мають повернути українців додому з Єгипту, Шрі-Ланки, Об’єднаних Арабських Еміратів, Домініканської Республіки, курортних островів Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

В МЗС переконують, що працюють також над перевезенням українців наземним транспортом через кордон з сусідніми державами, насамперед з Угорщиною та Польщею.

Кулеба також назвав так звані хаби, звідки можна дістатися до України безкоштовно або за пільговими цінами: це міста Стамбул, Дубаї, Абу-Дабі, Прага, Берлін, Відень, Варшава, Перемишль, Братислава, Рига, Вільнюс.

Раніше авіакомпанія SkyUp оголосила про початок продажу авіаквитків за пільговою ціною на нерегулярні рейси з 18 міст для повернення українців з-за кордону.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику! 

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.

За останніми даними, кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 у світі зросла до 198 006 випадків. З початку епідемії від хвороб, викликаних коронавірусом, померли 7 948 людей, водночас одужали — 81 950.

Наразі в Україні відомо про 14 випадків коронавірусу, два з них летальні (померли 71-річна жінка у Житомирській області та 33-річна у Чернівецькій). Загалом 10 інфікованих у Чернівецькій області, по одному в Житомирській та Київській областях та двоє у Києві.

Поділитись: