Світ / Сусідні країни

В РПЦ вважають, що за рішенням Константинополя надати автокефалію Україні стоять США

РПЦ
Світ/Сусідні країни/В РПЦ вважають, що за рішенням Константинополя надати автокефалію Україні стоять США
Зберегти
Вигляд
В Російській православній церкві (РПЦ) вважають, що за рішенням Константинопольського Патріархату надати автокефалію Українській православній церкві (УПЦ) можуть стояти Сполучені Штати.

Про це глава відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон повідомив в інтерв'ю італійському виданню Il Messaggerо, текст якого публікує сайт прес-служба РПЦ.

Митрополит Іларіон пояснив, що, судячи з дій американських політиків, «Вашингтон зацікавлений в ослабленні як самої Росії, так і Російської церкви»

«Ми не сумніваємося в тому, що за діями Константинопольського Патріархату стоять Сполучені Штати. І той поспіх, з якою зараз Константинопольський Патріархат робить свої дії, свідчить про те, що він виконує замовлення ззовні», — сказав митрополит.

Він також зазначив, що бачив у ЗМІ публікації про те, що нібито Константинопольський патріарх Варфоломій «міг отримати гроші за своє рішення».

Зазначимо, така публікація була оприлюднена на проросійському сайті «Политические известия в Украине», без вказування джерела.

Нагадаємо, 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. До цього рішення долучилися Білоруська православна церква та власне Російська православна церква закордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На місіонерській передовій: як православні церкви ділять паству там, де вони в меншості — репортаж

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини