Війна

В українській стороні СЦКК сподіваються на повернення російських офіцерів до роботи в Україні

21 грудня, 2017 19:38
Війна/В українській стороні СЦКК сподіваються на повернення російських офіцерів до роботи в Україні
Зберегти
Вигляд
Керівник української сторони в Спільному центрі з контролю та координації за припиненням вогню Юрій Остах спростував заяву МЗС Росії про труднощі в роботі росіян у СЦКК через позицію української сторони.

Керівник української сторони в Спільному центрі з контролю та координації за припиненням вогню Юрій Остах спростував заяву МЗС Росії про труднощі в роботі росіян у СЦКК через позицію української сторони.

Про це він розповів у коментарі Громадському.

«Заява абсолютно не відповідає дійсності. Російські офіцери жили в таких само умовах, як офіцери українських ЗСУ. Харчування, проживання, поїздки нічим не відрізнялися. Офіцери РФ і наші офіцери відзначали, що стосунки були нормальними. Не було конфліктів ні в їдальні, ніде», — сказав Остах.

Він також повідомив, що 19 грудня СЦКК вивела з непідконтрольних Україні територій Донеччини та Луганщини всіх 36 офіцерів РФ, а також 6 українських.

«Я просто хочу, щоб ви порівняли цифри — наших було 6, а їхніх 36. Ми неодноразово ставили питання перед керівництвом, щоб кількість наших військових на тій стороні відповідала кількості їхніх військових на цій стороні (російських офіцерів у Соледарі було 40 — ред.)».

«Не зважаючи на те, що росіяни вивели своїх офіцерів, ми в повному обсязі продовжуємо виконувати задачі, які стоять перед СЦКК. Це, безумовно, великий комплекс задач з контролю за режимом припинення вогню і за ремонтно-відновлювальними роботами».

В українській стороні СЦКК сподіваються, що російські офіцери повернуться до роботи в Україні.

«Їхня присутність тут була гарантією, що ми можемо припинити обстріли в будь-який час», — прокоментував Громадському керівник української сторони в СЦКК.

Генерал Юрій Остах припускає, що проблема полягає в тому, що згідно з українським законодавством з 1 січня 2018 року при перетині кордону їм доведеться мати біометричні паспорти і здавати біометричні дані. Водночас російське законодавство забороняє це робити військовим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

Міжнародні організації заявили про готовність взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК).

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу

Українські представники в СЦКК також залишили окупований Донбас і прибули в Соледар.

Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Таку саму позицію висловив і спецспредставник Держдепу США з питань України Кут Волкер.

Представник РФ у Мінську заявив про готовність повернути російських офіцерів у СЦКК за виконання низки умов.

Пов`язані новини