Світ

В ЄС можуть ускладнити процес будівництва «Північного потоку-2»

18 червня, 2018 15:37
Світ/В ЄС можуть ускладнити процес будівництва «Північного потоку-2»
Зберегти
Вигляд
Посли країн Євросоюзу розглянуть питання, щодо змін у директиви, які поширять правила ЄС на постачання газу морськими шляхами.

Посли країн Євросоюзу розглянуть питання, щодо змін у директиви, які поширять правила ЄС на постачання газу морськими шляхами.

Про це повідомив заступник міністра енергетики Польщі Міхал Куртика, передає Polskie Radio.

Зміни до директиви Єврокомісія запропонувала ще наприкінці 2017 року, проте весь цей час питання блокувалось, а його розгляду не надавалось достатньо уваги.

Зокрема, як повідомляє видання, Болгарія, яка головувала в ЄС протягом першого півріччя 2018 року, не виносила питання на політичну нараду, а розглядала його лише на експертному рівні.

«Польща вирішила, що цю ситуацію необхідно змінити та виступила з вимогою прискорення роботи у цьому напрямку», — заявив Куртика.

Як зазначається, подальший розгляд питання залежатиме від Австрії, яка головуватиме в ЄС протягом другого півріччя 2018 року.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. Наразі для будівництва газопроводу не вистачає лише дозволу Данії.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини