Влада Венесуели намагалася таємно, в обхід американських санкцій, продати 2 тонни золота зі своїх золотовалютних резервів у Туреччині. Золото продавали з великою знижкою.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела.

Там зазначають, що Венесуельське золото намагалися видати за золото з Уганди. Саме до цієї африканської країни Венесуела відправила близько 7,4 тонн золота на початку 2019 року.

Згодом частину золота направили до ОАЕ, а звідти — до Туреччини, де його виставили на продаж зі значною знижкою. Однак покупців золота знайти не вдалося, через що Венесуела оголосила другі торги, на яких вартість золота знизили ще більше.

The Wall Street Journal зазначає, що найімовірніше це золото до резервів Венесуели потрапило зі США ще у 1940-х роках як оплата за венесуельську нафту у період Другої світової.

У березні 2019 року частину венесуельського золота арештувала поліція Уганди, однак згодом його повернули власникам.

Раніше повідомлялось, що німецький банк конфіскував близько 20 тонн венесуельського золота у вигляді оплати виданого уряду Венесуели кредиту.

Нагадаємо, що у квітні 2019 року повідомлялось, що Венесуела продала 8 тонн золота зі своїх резервів через проблеми з валютою.

Офіційна інфляція у Венесуелі у 2018 році склала понад 130 тисяч відсотків. За такого темпа інфляції, ціни у країні мають подвоюватися кожні 5 годин.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
  • Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.
Поділитись: