Верховний суд Великої Британії відклав на більш пізню дату, ймовірно на 2020 рік, винесення остаточного рішення у справі про виплату Україною боргу за облігаціями на 3 мільярди доларів, які у 2013 році викупила Росія («борг Януковича»).

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

«За результатами слухання судді повідомили, що винесення рішення відкладається на більш пізню дату. Результати остаточної апеляції щодо заяви Росії про винесення рішення у порядку спрощеного провадження будуть оголошені після проголошення Верховним Судом свого рішення, що станеться, імовірно, у 2020 році», — йдеться у повідомленні.

У Мінфіні повідомляють, що розгляд справи у Верховному суді Британії ініціювала Росія, яка не погодилася з рішенням Апеляційного суду про те, що у викупі українських облігацій на 3 мільярди доларів наприкінці 2013 року був «політичний аспект». Зокрема, Росія хоче скасувати це рішення апеляції та стягнути з України заборгованість за цими цінними паперами, яка наразі, разом із відсотками, зросла до 4,5 мільярда доларів.

«Слухання стосовно остаточної апеляції у Верховному Суді тривало чотири дні, що свідчить про важливість цієї справи та її складність із юридичної точки зору. Команда юридичних радників України представила сильні правові аргументи та свою позицію перед поважною колегією у складі п'яти Суддів Верховного Суду», — додають у Мінфіні.

Там зазначають, що розглядають позов Росії до Верховного суду Британії частиною гібридної агресії РФ проти України.

Зазначимо, що 9 грудня у Верховному суді Британії розпочалося слухання Апеляції за позовом Росії на рішення попереднього суду, яким справу про «борг Януковича» відправили на повторне слухання.

14 вересня Апеляційний суд Англії підтримав позицію України у справі проти Росії щодо повернення так званого «боргу Януковича» у розмірі 3 мільярди доларів. Зокрема, суд взяв до уваги політичну складову російської позики. Це рішення Росія оскаржила в апеляційній інстанції.

Зазначимо, що суд першої інстанції ухвалив рішення, що політична складова надання Україні коштів не може впливати на рішення України не виплачувати борг Росії, тобто зобов’язав Україну погасити 3 мільярди доларів та виплатити відсотки за позикою.

Нагадаємо, що 20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму $3 млрд, борг який і став згодом відомим як «борг Януковича».

26 січня 2018 року Апеляційний суд Англії за підсумками п'ятиденного розгляду апеляції України щодо рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд відклав винесення остаточного рішення.

Також повідомлялось, що перемови про отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013 році вів син Януковича.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile