Верховний суд залишив без задоволення касаційну скаргу експрезидента Грузії, ексголови Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі. Він позивався до суду через його нібито незаконне вивезення до Польщі.

Про це повідомила пресслужба Верховного суду за результатами судового засідання 19 листопада 2019 року.

«Верховний Суд залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій, якими М. Саакашвілі відмовлено у позовних вимогах», — йдеться у повідомленні.

У суді нагадали, що Саакашвілі просив визнати незаконними дії органів влади — Держприкордонслужби, Міграційної служби та Міністерства внутрішніх справ — від 12 лютого 2018 року, які стосувалися його реадмісії до Польщі.

Постанова набирає чинності з моменту її ухвалення й оскарженню не підлягає.

Сам Саакашвілі повідомив, що планує оскаржувати це рішення в Європейському суді з прав людини.

«Я оскаржу це рішення в Страсбурзі, де 100% виграю, але це беззаконня, вчинене Верховним судом, ще раз показує, наскільки все ще сильний вплив має Порошенко у всіх держструктурах України. І наскільки ця система буде всіляко противитися і підривати починання президента та його команди», — написав він.

Водночас, ексочільник Одеської ОДА зазначив, що допомагатиме команді президента «ламати опір старої системи».

Нагадаємо, 26 липня 2017-го Петро Порошенко припинив громадянство Саакашвілі. Жодних заяв стосовно цього ні президент, ні співробітники адміністрації тоді не робили.

У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув державний кордон Польщі та України, що підтверджується рішеннями місцевого та апеляційного судів. У зв’язку з цим йому заборонили в’їзді в Україну до 2021 року.

У грудні 2017-го Саакашвілі, як лідер партії «Рух нових сил», організував в центрі Києва кілька протестів.

5 грудня співробітники СБУ та ГПУ затримали колишнього президента Грузії на даху будинку по вулиці Костьольній у Києві, в якому він мешкає. Утім, доставити в СІЗО не змогли — його соратники спочатку заблокували автівки силовиків, а відтак буквально вирвали політика в них із рук.

12 лютого 2018 року Саакашвілі все ж затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто до Польщі, за процедурою реадмісії. За два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Перебуваючи в Україні, Саакашвілі був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його допитували в СБУ.

Згодом, 28 травня 2019-го, президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України. 29 травня він вже повернувся в Україну.

7 жовтня Головна військова прокуратура розпочала кримінальне провадження за заявою колишнього президента Грузії та ексочільника Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі про викрадення і насильницькі дії стосовно нього, а також незаконне переміщення через державний кордон України до Польщі 18 лютого 2018 року.

Поділитись: