ENRU

Від початку року до України переказали $1,2 млрд через платіжні системи — Нацбанк

Через платіжні системи небанківських фінансових установ від початку 2018 року до України переказали близько 1,2 мільярда доларів.

Про це повідомляють у Нацбанку.

В той же час, там не повідомляють про обсяги переказів через банківські платіжні системи та банківські рахунки, а також поштові перекази.

Крім цього, з України за допомогою небанківських платіжних систем переказали 140 мільйонів доларів.

Там також додали, що підтримують законодавчі зміни щодо спрощення ринку платіжних систем, які б дозволили вдосконалити діяльність з переказу коштів як всередині України, так і за кордон.

В Нацбанку також повідомляли, що очікують, що перекази заробітчан в Україну у 2018 році складуть 11,6 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що наприкінці червні в Нацбанку прогнозували, що українські заробітчани перекажуть в Україну близько 10 мільярдів доларів у 2018 році.

У березні 2018 року в НБУ вже визнавали, що недооцінювали обсяги грошових переказів українських заробітчан на батьківщину. Зокрема, згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Також в НБУ запровадили інноваційний механізм переказу валютних коштів. Тепер такий переказ здійснюватиметься безпаперово.

Крім цього, в НБУ попередили про основні найбільші ризики для банківської системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

У травні НБУ зафіксували відтік депозитів населення з банківської системи.

Крім цього, в Нацбанку вирішили не змінювати норматив обов’язкового продажу валюти експортерами. Відтак, компанії, що отримують валютну виручку, й надалі зобов’язані продавати 50% таких надходжень на міжбанку.