УКРАЇНА

Від початку року до України переказали $1,2 млрд через платіжні системи — Нацбанк

27 липня, 2018 10:34
УКРАЇНА/Від початку року до України переказали $1,2 млрд через платіжні системи — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Через платіжні системи небанківських фінансових установ від початку 2018 року до України переказали близько 1,2 мільярда доларів.

Через платіжні системи небанківських фінансових установ від початку 2018 року до України переказали близько 1,2 мільярда доларів.

Про це повідомляють у Нацбанку.

В той же час, там не повідомляють про обсяги переказів через банківські платіжні системи та банківські рахунки, а також поштові перекази.

Крім цього, з України за допомогою небанківських платіжних систем переказали 140 мільйонів доларів.

Там також додали, що підтримують законодавчі зміни щодо спрощення ринку платіжних систем, які б дозволили вдосконалити діяльність з переказу коштів як всередині України, так і за кордон.

В Нацбанку також повідомляли, що очікують, що перекази заробітчан в Україну у 2018 році складуть 11,6 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що наприкінці червні в Нацбанку прогнозували, що українські заробітчани перекажуть в Україну близько 10 мільярдів доларів у 2018 році.

У березні 2018 року в НБУ вже визнавали, що недооцінювали обсяги грошових переказів українських заробітчан на батьківщину. Зокрема, згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Також в НБУ запровадили інноваційний механізм переказу валютних коштів. Тепер такий переказ здійснюватиметься безпаперово.

Крім цього, в НБУ попередили про основні найбільші ризики для банківської системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

У травні НБУ зафіксували відтік депозитів населення з банківської системи.

Крім цього, в Нацбанку вирішили не змінювати норматив обов’язкового продажу валюти експортерами. Відтак, компанії, що отримують валютну виручку, й надалі зобов’язані продавати 50% таких надходжень на міжбанку.

Пов`язані новини