Витрати політичних партій, які представлені у Верховній Раді, у третьому кварталі 2018 року склали 201 мільйон гривень, що у 2,36 раза більше, ніж у першому кварталі.

Зазначається, що найбільше зросли витрати партії «Батьківщина». У липні-вересні 2018 року там витратили 80 мільйонів гривень. На другому місці — «Самопоміч», яка витратила вдвічі менше — 38 мільйонів гривень.

Витрати «БПП» склали 33 мільйони гривень.

Зазначається, що левову частку витрат політичних партій склала реклама. Так, у «Батьківщині» на неї витратили 91,2% всіх витрат. «Самопоміч» витратила на рекламу лише 26,3% загальних витрат, а «БПП» взагалі не задекларували витрати на рекламу.

Крім цього, зросли витрати решти парламентських партій. Зокрема, «Народний фронт» задекларував 22 мільйони гривень витрат, «РПЛ» та «Опозиційний блок» — по 12 мільйонів гривень.

«99% витрат «БПП», «Опоблоку», «РПЛ» та «НФ» було здійснено за гроші, отримані з держбюджету. Це ж стосується 92% витрат «Самопомочі» і лише 6% витрат «Батьківщини», — зазначають у «Комітеті виборців України».

Раніше там повідомляли, що партія «Батьківщина» за півроку витратила близько 100 мільйонів гривень на рекламу своєї передвиборчої кампанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Півроку до виборів: у президентських рейтингах лідирують Тимошенко та шоумен Зеленський — опитування

У дослідженнях станом на вересень 2018 року у президентському рейтингу лідирували Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та шоумен Володимир Зеленський (який також не оголошував про політичну кар’єру). За Святослава Вакарчука були готові проголосувати 5% опитаних (восьме місце в рейтингу).

29 жовтня лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук заявив, що його не цікавить посада президента.

Станом на 8 жовтня налічується 28 потенційних кандидатів, які мають намір взяти участь у президентських виборах 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги

20 червня лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила про участь у виборах президента у 2019 році. Вона сказала, що у разі своєї перемоги на виборах проведе референдум для прийняття нової Конституції, «щоб демонополізувати владу і зробити її сильнішою та збалансованою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Канцлер, референдум, 13 гривень за долар: що пропонує виборцю Юлія Тимошенко

Кампанія до виборів президента в Україні розпочнеться 31 грудня. Вибори президента України повинні відбутися 31 березня 2019 року. Чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України мають пройти 27 жовтня 2019 року.

Поділитись: