Вищий антикорупційний суд зобов’язав відкрити справу проти Єрмака-молодшого через імовірну торгівлю посадами
Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро зареєструвати кримінальне провадження проти Дениса Єрмака — молодшого брата глави Офісу президента — за фактом «відбору» кандидатів на різноманітні посади в органи державної влади.
Про це повідомляє пресслужба ВАСК.
Рішення суд ухвалив на підставі заяви народного депутата, в якій «містилися дані та обставини щодо оприлюднених раніше відеозаписів, на яких один із родичів високопосадовця Офісу Президента України здійснював «відбір» кандидатів на різноманітні посади в органи державної влади».
У ВАСК також наголосили, що правову кваліфікацію фактам у справі має надати орган досудового розслідування.
На своїй сторінці у Facebook народний депутат від фракції «Слуга Народу» Гео Лерос підтвердив, що заяву подавав саме він.
Нагадаємо:
- 29 березня народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.
- У відповідь на це Андрій Єрмак повідомив, що подасть заяви до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.
- Відтак правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень, але лише одне з них стосується саме змісту оприлюднених відео — цю справу порушила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Решта лише пов'язані з самим фактом публікації компромату на главу ОП.
- Спочатку справу щодо «плівок Єрмака» перекваліфікували та віддали з НАБУ до поліції. Депутат Гео Лерос, який і оприлюднив плівки, назвав це «зливом» справи. 14 травня стало відомо, що справу передали з поліції до Служби безпеки.
- Сам глава ОП Єрмак заявив, що депутат Лерос є «інструментом, який використовують люди, що борються не тільки зі мною, вони борються з українською владою і командою президента». Водночас сам зміст оприлюднених відео Єрмак не прокоментував, попри запитання журналістів.
- Брат глави ОП Денис Єрмак визнав, що на оприлюднених відео саме він.
- В Офісі президента заявили, що розмови на оприлюднених плівках не мають стосунку до реального життя, ніхто з названих людей не був призначений на посади, які обговорювалися. Однак зазначили, що усі факти мають бути перевірені — так само, як і джерела появи плівок і те, хто та з якою метою замовляв стеження.
- Поділитися: