У Генпрокуратурі заявили, що не братимуть до уваги висновок проходження опитування на поліграфі голови Херсонської обласної держадміністрації Владислава Мангера, якому змінили підозру із «замовлення вбивства» активістки Катерини Ганзюк на «замовлення нападу».

Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко у Facebook.

Він наголосив, що Мангер повинен був пройти судову психологічну експертизу із застосуванням поліграфа, яку мали провести експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. 

«Проте, він не пройшов психологічну експертизу, а виклав у ЗМІ інформацію про проходження дослідження у Всеукраїнській асоціації поліграфологів», — зазначив Лисенко.

Речник ГПУ додав, що дослідження, яке Мангер пройшов у приватній компанії за його власної ініціативи, виконане поза межами кримінального провадження, і його матеріали не можуть бути взяті до уваги органом досудового розслідування, оскільки Мангер не виконав вимоги ухвали слідчого судді та не пройшов експертизу у спеціальному експертному закладі.

До цього Мангер заявив, що пройшов перевірку на поліграфі. На документах, які він опублікував, можна побачити печатку «приватного підприємства херсонської детекції брехні «Аріадна».

Раніше повідомлялось, що ГПУ направила до суду обвинувальний акт стосовно п’яти людей, яких обвинувачують у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, що спричинили її смерть.

23 квітня стало відомо, що підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та чотирьом іншим ймовірним виконавцям убивства активістки «пом’якшили» підозру: тепер їх звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, а не у «вбивстві». У ГПУ пояснили, що зробили це, бо фігуранти справи пішли на угоду зі слідством.

17 квітня стало відомо, що прокуратура змінила підозру ще одному фігуранту справи Гандзюк — екс-помічнику нардепа Ігорю Павловському. Замість організації вбивства його звинуватили у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу). Ця стаття також передбачає «пом’якшення» покарання.

Крім того, кримінальну статтю пом'якшили ймовірному замовнику нападу на Гандзюк Владиславу Мангеру, очільнику Херсонської облради.

Нагадаємо:

31 липня 2018 року у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

Поділитись: