Міністерство внутрішніх справ Великої Британії прокоментувало нове розслідування журналістів Insider та слідчої групи Bellingcat щодо видачі віз підозрюваним в отруєнні Скрипаля.

«TLS (візовий центр Британії в РФ – ред) виступає лише як організація, яка приймає заяву. Вони жодним чином не впливають на подальше рішення про видачу британської візи, оскільки зовсім не причетні до цього питання», — повідомив «РБК» представник МВС Сполученого Королівства.

За його словами, остаточне рішення про видачу британських віз залишається за співробітниками посольства, які перебувають не в Росії, а на території Великої Британії.

Раніше The Insider та слідча група Bellingcat опублікували нове розслідування, з якого випливає, що двоє росіян Олександр Петров і Руслан Боширов, яких Британія підозрює в отруєнні Сергія Скрипаля, змогли отримати британські візи за допомогою ФСБ. Остання вербувала співробітників візового центру та отримала доступ до його внутрішніх документів.

Нагадаємо, видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat 26 вересня повідомили, що Анатолій Чепіга — це справжнє ім'я Руслана Боширова — його та ще одного росіянина Олександра Петрова (насправді Олександра Мішкіна) Велика Британія звинуватила у отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального»

На документах Боширова та Петрова були позначки, які свідчать, що вони співробітники спецслужб.

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з двома чоловіками, що назвалися Олександром Петровим і Русланом Бошировим. Люди з такими іменами підозрюються британським слідством в отруєнні екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у місті Солсбері, в березні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Британська прем'єрка Мей наголосила, що британська влада наполягатиме на розширенні режиму санкцій, які Євросоюз запровадив проти Росії.

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 він був засуджений до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. Також Британія заявила про замороження російських активів у країні. Повідомлялося, що санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна

Згодом Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також російське МЗС заявило про закриття Британської ради.

Президент України Петро Порошенко закликав світ реагувати на політв’язнів Кремля як на отруєння Скрипаля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

22 серпня 2018 року санкції США проти Росії за отруєння Скрипалів набули чинності.

Поділитись: