Таран російським кораблем українського рейдового буксира «Яни Капу» підпадає під ознаки акту агресії відповідно до визначення резолюції Генасамблеї ООН від 14 грудня 1974 року. Про це повідомили у Командуванні Військово-морських сил України, коментуючи ситуацію шодо дій Росії проти кораблів ВМС України.

«Слід звернути увагу, що таран прикордонним кораблем РФ рейдового буксиру «Яни Капу» підпадає під ознаки акту агресії відповідно до визначення наведеного в пункті d) статті 3 Резолюції № 3314 (ХХIХ) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року», — йдеться у повідомленні

Зокрема, актом агресії є «напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські та повітряні флоти іншої держави».

Крім того, у ВМС наголосили, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН з морського права та статті 2 Договору між Україною та РФ про співробітництво у Азовському морі, військові кораблі України користуються свободою судноплавства у Керченській протоці та Азовському морі, отже можуть здійснювати прохід через Керченську протоку у будь який час.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово йшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

У МЗС України, коментуючи агресію РФ, заявили, що Росія неправомірно застосувала силу по відношенню до кораблів ВМС ЗС України.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Росія не пускає українські військові катери в Азовське море: детально про провокацію у Керченській протоці

23 вересня 2018 року два кораблі ВМС України — пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» — пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську. Тоді російські кораблі почали супроводжувати українські судна, які увійшли до так званої «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність в Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile