Військово-морські сили України проведуть навчання в Азовському морі з 10 по 12 жовтня.

Про це повідомила прес-служба Бердянської міської ради.

Зазначається, що навчання ВМС України проводитимуть в Бердянську та Бердянському районі. Зокрема військовослужбовці Збройних сил проведуть бойові заходи з виконання практичних стрільб.

«Командування звертається до населення з розумінням поставитися до ситуації та зберігати спокій. Наголошується, що це практичні навчання», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, підрозділи Міністерства внутрішніх справ України планують посилити свою присутність у Азовському морі через дії Росії.

Раніше повідомлялося, що США передали Україні перші два патрульні катери типу Island, які стануть частиною флоту України в Азовському морі.

Нагадаємо, ввечері 23 вересня два кораблі ВМС України пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

22 вересня російські кораблі почали супроводжувати українські судна «Донбас» та «Корець», які увійшли до «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Раніше уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148. У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Порошенко доручив провести засідання РНБО через дії Росії в Азовському морі.

Державний Департамент США закликав Росію припинити порушувати умови міжнародних морських перевезень в Азовському морі та Керченській протоці. Так США звинуватили Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Україні.

Росія пояснює свої дії договором про двосторонній контроль вод Азовського моря. На думку глав МЗС України, договір РФ застосовує таким чином, щоб обмежити свободу судноплавства в Азовсьому морі

Поділитись: