Протестувальник тримає плакат під час акції протесту проти влади Ніколаса Мадуро у Каракасі, 7 квітня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/Miguel Gutiérrez

На тлі регулярних перебоїв з електрикою і питною водою десятки тисяч венесуельців в суботу, 6 квітня, вийшли на вулиці міст з протестами проти режиму Ніколаса Мадуро, пише DW.

Тимчасовий президент Венесуели, лідер опозиції Хуан Гуайдо, який закликав своїх прихильників до демонстрацій, заявив, що протести відбуваються у 358 містах країни.

Гуайдо назвав протести початком «Операції Свобода», яка повинна завершитись відставкою Мадуро.

«Води немає, електрики немає, тепер не повинно бути Мадуро!», — вигукували учасники акції протесту.

Протестувальники невдоволені складною гуманітарною ситуацією у Венесуелі.

У столиці Венесуели Каракасі відбулась наймасштабніша акція протесту, на якій також був присутній Гуайдо.

«Ми тут не тільки для того, щоб вимагати електрику і воду. Ми прийшли, щоб вимагати демократію і свободу», — заявив лідер опозиції.

За його словами, нині понад 90 % населення Венесуели хочуть зміни режиму. У зв'язку з цим політик закликав своїх прихильників знову вийти на вулиці в середу, 10 квітня, «з подвоєною силою протесту».

Крім того, Гуайдо повідомив, що скоро в Венесуелі відбудеться міжнародна конференція з питання подолання соціальної та політичної кризи.

За інформацією венесуельської газети El Naсional, під час протестів в місті Маракайбо близько 30 активістів дістали травми під час сутичок з поліцією. У тому ж місті були тимчасово затримані два депутати від опозиції.

30 березня у Венесуелі втретє за місяць повністю вимкнули світло.

28 березня у Венесуелі оголосили вихідним через масштабне відключення електроенергії.

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: