Війна / Безпека

Воєнний стан: Міноборони розгорнуло ситуаційний штаб із представниками всіх силових структур

Війна/Безпека/Воєнний стан: Міноборони розгорнуло ситуаційний штаб із представниками всіх силових структур
Зберегти
Вигляд
Координувати дії цивільних адміністрації та військових під час воєнного стану у 10 областях будуть кабмін та ситуаційний штаб при Міністерстві оборони, який вже було створено.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив екс-начальник прес-центру Збройних сил України, полковник Владислав Селезньов.

«На фондах Міністерства оборони розгорнуто відповідний ситуаційний штаб, до якого входять представники всіх силових структур. Фахівці вже працюють і відповідна комунікація і координація дій налагоджена і це процес вже запущений», — розповів він.

Селезньов зазначив, що інформація щодо «внутрішньої комунікації» військових та цивільних адміністрацій є секретною (для службового користування), а щодо іншого центр буде інформувати медіа та населення.

Верховна Рада запровадила воєнний стан у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан почав діяти 26 листопада і триватиме до 14:00 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Більше про:
# воєнний стан
Пов`язані новини