Лідер ініціативи «Мій крок», керівник парламентської фракції «Елк» Нікол Пашинян заявив, що правляча Республіканська партія Вірменії намагається провалити вибори прем'єр-міністра, призначені на 1 травня. Єдиним кандидатом є Пашинян.

Лідер ініціативи «Мій крок», керівник парламентської фракції «Елк» Нікол Пашинян заявив, що правляча Республіканська партія Вірменії намагається провалити вибори прем'єр-міністра, призначені на 1 травня. Єдиним кандидатом є Пашинян.

Він записав відеозвернення до своїх прихильників із закликом вранці 1 травня вийти на площу Республіки, щоб не дозволити зірвати голосування.

«Я закликаю всіх вас зранку зібратися на площі Республіки, щоб протидіяти новим планом Сержа Саргсяна і Республіканської партії», — заявив Пашинян.

За годину до відео звернення Пашиняна віце-спікер Національних зборів, прес-секретар РПА Едуард Шармазанов сказав, що правляча партія ухвалить рішення щодо голосування після ознайомлення з програмою Нікола Пашиняна.

Нагадаємо, Нікол Пашинян став єдиним кандидатом, якого висунули на пост прем’єр-міністра країни.

Як повідомлялося, правляча партія Вірменії відмовилася висувати кандидата на посаду прем'єра.

26 квітня опозиційна парламентська фракція «Елк» висунула на  посаду прем’єр-міністра країни кандидатуру свого голови Нікола Пашиняна.

Пашинян заявив про готовність стати прем'єром Вірменії.

23 квітня після 10 днів протестів екс-президент Вірменії, прем'єр-міністр Серж Саргсян заявив про відставку. Того ж дня президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах.

Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом  відпустили.     

Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: