До Херсонської обласної лікарні через хімічні викиди на заводі «Кримський титан» ніхто не звертався з симптомами хімічного отруєння, медичний заклад нікого не госпіталізував.

У двох районах Херсонської області, які межують з анексованим Кримом, обстежили 634 дитини після того, як стався викид хімічних речовин на заводі «Кримський титан».

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

У Чаплинському районі бригада лікарів оглянула 253 дитини, батькам десятьох з них рекомендували додатково обстежити дітей, однак жодну дитину не госпіталізували.

У Каланчацькому районі перевірили 381 дитину, 16 з них рекомендували додатково обстежити — батьки звернулися за додатковими аналізами стану здоров’я їхніх дітей.

Також інформацію про те, що нікого не госпіталізували станом на 15:00 Громадському повідомила головна лікарка Херсонської обласної дитячої лікарні Холодняк Інна Вікторівна.

«Ми нікого не шпиталізували. Дійсно є діти, у яких сиптоми — кон'юктивіт, сльозоточивість очей, але не можна стреджувати що це через якісь хімічні отруєння. Вони всі вдома, стан стабільний. Спостерігаємо за станом і якщо потрібно буде — шпиталізуємо. Зараз до нас з симптомами хімічного отруєння ніхто не звертався. Можлива госпіталізація на завтра», — сказала лікарка.

Раніше кореспондент Громадського з місця подій повідомив, що в селищі Преображенка Херсонської області закінчились медичні маски, які стали масово скуповувати через шкідливі викиди з заводу «Кримський титан». За словами глави Мироненської об'єднаної територіальної громади Андрія сучка, попередньо,  близько 15 школярів з ознаками хімічного отруєння збиралися вивезти в Херсонську обласну лікарню. З них 8 дітей планували доставити до обласної лікарні.

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Прикордонники скоригували роботу на КПВВ «Каланчак» через викиди у Криму. Українські прикордонники, які несуть службу на контрольному пункті неподалік хімічного заводу «Кримський титан» в анексованому Криму, поскаржилися на погане самопочуття.

Україна поінформувала ООН та інші міжнародні організації щодо хімічних викидів в анексованому Криму.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш повідомив, що на материковій частині України ситуація, спричинена хімічними викидами з заводу «Кримський титан», контрольована.

Міноборони України повідомило, що хімічний викид у Криму спричинило влучення снаряда під час тренувань Збройних сил РФ. 

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: