УКРАЇНА

«Я не розумію таких «спецоперацій» — глава МЗС Литви про інсценування вбивства Бабченка

31 травня, 2018 08:48
УКРАЇНА/«Я не розумію таких «спецоперацій» — глава МЗС Литви про інсценування вбивства Бабченка
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що не розуміє влаштованого Службою безпеки України інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що не розуміє влаштованого Службою безпеки України інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко.

Міністр стверджує, що єдина хороша новина в цій історії полягає в тому, що Бабченко живий, передає Deutsche Welle з посиланням на BNS.

«Я не розумію таких «спецоперацій», це для мене незбагненно. Звичайно, єдина хороша новина в усій цій історії те, що він живий»,  — сказав Лінас Лінкявічюс.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався.  Організатора замаху затримали.

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

СБУ оприлюднила відео затримання організатора замаху на Бабченка.

Родина Бабченка та сам журналіст знали про цю спецоперацію та готувалися разом до неї.

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. Після брифінгу правоохоронців Порошенко також зустрівся з Бабченком. Сам президент знав про підготовку спецоперації щодо Бабченка.

«Репортери без кордонів» обурилися інсценуванням вбивства журналіста Бабченка.

Інститут масової інформації вивчатиме докази СБУ у справі замаху на журналіста Бабченка.

Міжнародний Комітет захисту журналістів заявив, що українська влада повинна розкрити причини таких надзвичайних заходів як інсценування вбивства у Києві журналіста Аркадія Бабченка.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Пов`язані новини