Якщо Велика Британія залишить Європейський Союз без угоди про подальшу співпрацю, то становище Британії у відносинах з ЄС буде значно гіршим, ніж аналогічне становище України. Про це в ефірі Громадського повідомив європейський кореспондент «Голосу Америки» Богдан Цюпин.

«Можливо, Британія, опинилась б навіть у гіршому становищі, ніж у тому, в якому зараз перебуває Україна стосовно ЄС, тому що Україна має Угоду про асоціацію і вільну торгівлю, в України є база, на основі якої країна співпрацює з Євросоюзом — усе чітко зрозуміло у питаннях торгівлі тощо», — пояснив журналіст.

На його думку, Україна наразі має біьше переваг у взаєминах з ЄС ніж матиме Британія у разі, якщо вийде з ЄС без угоди.

«Більше того, в України з ЄС є цілком непогана угода про візовий режим, значно пом’якшений для українців, які мають можливість приїздити у більшість країну Союзу без віз на короткі візити», — зазначив Цюпин.

«Що стосується Британії то ситуація була би дуже складна: тобто Британія фактично починала би з того, з чого Україна — коли тільки почала працювати над угодою про асоціацію і зону вільної торгівлю», — додав журналіст.

15 листопада міністр з питань Brexit Домінік Рааб і міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара пішли у відставку через невдоволеність текстом угоди. До них приєдналася міністерка з питань праці й пенсій Великої Британії Естер Маквей. 

Нагадаємо, 14 листопада міністри Великої Британії погодили попередній текст угоди щодо Brexit, що викликало обурення серед міністрів-консерваторів, які не схвалюють те, що Британія щонайменше буде платити європейські мита.

13 листопада представники Європейського союзу та Великої Британії узгодили перший чорновий варіант тексту угоди щодо виходу Британії з Євроблоку (Brexit).

Саміт ЄС щодо Brexit відбудеться 25 листопада. Очікується, що Єврокомісія завершить роботу над декларацією про подальші відносини ЄС та Британії до 20 листопада, а протягом наступних 48 годин 27 країн-членів ЄС зможуть ознайомитися з нею. Угоду повинні повністю затвердити до 22 листопада.

Зазначимо, коли Британія покине Євросоюз, а разом з ним і єдиний Європейський ринок та спільний митний союз в березні 2019 року — між Британією та ЄС утвориться сухопутний кордон на межі між Республікою Ірландією та Північною Ірландією, що є регіоном Сполученого Королівства. Обидві сторони хочуть уникнути закриття сухопутного кордону з Північною Ірландією, але не можуть дійти згоди щодо «запасного плану» збереження відкритого кордону, у випадку виходу Британії з ЄС без торгівельної угоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Прем’єрка Британії про Brexit: У нас є вибір — без угоди, без Brexit, або ця угода

Британія пропонувала ЄС тимчасово зберегти умови митного союзу для усієї країни, поки не завершиться перехідний період після виходу з євроблоку і не буде готове постійне рішення.

ЄС своєю чергою вважав, що запасний план не може бути обмежений в часі і має стосуватися безпосередньо Північної Ірландії.

Прем’єрка Британії Тереза Мей заявила, що такий варіант «зазіхає» на цілісність Британії і створить новий морський кордон між Британією та Північною Ірландією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За пів(к)року до Brexit: чи готова Велика Британія?

Нагадаємо, 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: