Євросоюз продовжив до 16 жовтня 2020 року санкції щодо застосування хімічної зброї, які запровадили проти Росії після отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у британському Солсбері.

Про це йдеться на сайті Ради ЄС.

Обмеження передбачають заборону на в’їзд до Євросоюзу і заморожування активів 9 людей, п’ятеро з яких пов’язані з режимом в Сирії, а четверо — з отруєнням в Солсбері. Під санкціями також перебуває одна організація — Центр наукових студій та досліджень (SSRC), який є основним орган сирійського режиму з розробки хімічної зброї.

«Це рішення сприяє зусиллям ЄС з боротьби з поширенням і застосуванням хімічної зброї, яке представляє серйозну загрозу міжнародній безпеці», — зазначено в повідомленні.

Нагадаємо:

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile